Sluppenløpet ble arrangert for tredje gang, og har blitt en sprek tradisjon for førsommeren!
Med god fordeling mellom løpere i kort løype gjennom skogen i Smidalen (2 km), og lang løype opp langs Nidelva (6,4 km), ble det tettpakkede stier i hele området. Sola skinte frem mellom skyene, og forholdene lå godt tilrette for en god løpsopplevelse.
Løpebølge
Det er mange som har begynt å løpe de siste årene, det er en skikkelig løpebølge! Med flotte turstier rundt Sluppen ligger alt tilrette for et flott bydelsløp. Deltakerne er en god miks av folk som jobber og bor i området, og andre løpeglade folk.
Se resultater fra løpet
Trude og Henry i DNV er klare for løp!
Langs Nidelva deles stien med laksefiskere og andre som nyter finværet.
Samarbeid
- For å sikre en best mulig løpsopplevelse har vi med oss Nidelv IL og Bedriftsidretten, de sørger for at det er kontroll på løypa, tidtaking og alt det praktiske.
I tillegg har de lokale Sluppen-aktørene BaRe sponset bananer til løpet, og Lager11åpner dørene for afterrun.
Rørosbaken feirer fullført løp! Medaljene er laget av resirkulert plast av Plasteriet.